Kurtyna w górę ! - teatroterapia w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Fundacja La Zebra przystępuje z początkiem 2019 roku do realizacji projektu pod nazwą „ Kurtyna w górę ! - teatroterapia organizacyjna w rehabilitacji społecznej” finansowanego ze środków Fundacji PZU. W projekcie, który potrwa aż do października udział brać będą uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzcinie. Celem projektu jest przygotowanie i wystawienie sztuki teatralnej wg. własnego scenariusza, reżyserii, z obsługą, scenografią wg własnego pomysłu, w grupie osób niepełnosprawnych - uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzcinie. Umiejętności gry aktorskiej, związane z wyrazem artystycznym, projektowanie i tworzenie scenografii, obsługa oświetlenia i sceny - wszystkie te elementy składające się na prawdziwy teatr wypracowane zostaną podczas zajęć warsztatowych prowadzonych w trakcie realizacji projektu. Zajęcia warsztowe dotyczyć będą wszystkich kwestii związanych z procesem tworzenia sztuki teatralnej – od koncepcji, przez grę aktorską, kostiumy, naukę tekstu, ekspresję, mimikę, modulację głosu, wyrażanie emocji, aż do tworzenia scenografii, obsługi oświetlenia scenicznego i innych prac pomocniczych, po premierę na prawdziwej scenie i promocję wydarzenia.
Wszyscy uczestnicy projektu zaangażowani zostaną w jego realizację. Dokonany zostanie podział zadań (aktor, operator, scenograf itp.) i ról na podstawie scenariusza. Premiery spektaklu – w Koprzywnicy i Sandomierzu odbędą się we wrześniu. Projekt zakończą wystawy fotografii dokumentujące jego przebieg.

Kurtyna w gorę ! - teatroterapia w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych - kolej na scenę !